Endoskopické USB Kamery

 

Technická data
Kamera má silikonové tělo s krytím IPX7. Kamera se připojuje k počítači pomocí USB3 konektoru a má nativní rozlišní 2048×1536 pixelů. Čip má tzv. globální uzávěrku – je to 1/1.8″ Sony CMOS Pregius IMX265LQ.

Ovládání systému
Kamera je navržená k použití s medicínským počítačem. Kamera na sobě nemá tlačítka, systém je ovládán buď footswitchem nebo přes dotykovou obrazovku počítače.

Použití
Kameru KX-01 nelze použít v operačních místnostech. Typičtí zákazníci používající tuto kameru jsou ambulatní specialisté z oborů ORL, Urologie, Uro-gynekologie a gynekologie. Kamera KX-01-OR může být použita i pro operace.

Software 

 
Snímací software byl navržen jako software velmi jednoduchý na ovládání pro každého. Návrh byl dělán podle návrhu několika lékařů, tak aby maximálně vyhovoval běžné rutině. Software se ovládá přes dotykovou obrazovku a pomocí šlapáku. Dotykem se ovládá pouze před začátkem vyšetření, tj. při zadávání pacientova čísla. Během samotného vyšetření se systém ovládá pouze šlapákem a tak má lékař obě ruce volné pro vyšetřování. Šlapákem se ovládá snímání obrázku/videí, přisvětlení oblasti a popřípadě zvýraznění kresby cév.
 

Videoplayer byl opět navržen tak, aby se snadno ovládal. Tato aplikace dovoluje navigaci ve videu, porovnávání dvou videí vedle sebe a uložení obrázku z videa.

 

 

Naše kamery odpovídají požadavkům MDR (EU 745/2017).

 

Testy

Nechali jsme naše kamery testovat v akreditované laboratoři ITC Zlín.

 

ISO 13485

Náš QMS odpovídá požadavkům ISO 13485 a máme na to certifikát od URS.